Tisková zpráva - Jiřiny a Porsche na zámku Lysice

Tisková zpráva - Jiřiny a Porsche

 

První víkend v září bude již tradičně Státní zámek Lysice u Boskovic ozdoben jiřinami.

Od pátku do neděle, od 9 do 17 hodin v rámci prohlídky I. návštěvnického okruhu, rozkvetou sály a komnaty desítkami květů jiřin nejrůznějších barev a květenství. Tentokrát budou doplněny nejen historickými loutkami a pimprlaty, aby si na své přišly i děti. O víkendu je také připravena pěstitelská přehlídka jiřin ve zdejší sallaterreně. Jiřina zahradní (latinsky Dália), pochází z Mexika a Střed. Ameriky a do Čech se dostala roku 1830.  Celosvětově se uvádí na více jak 2 000 odrůd jiřin.

 

V sobotu 2. 9. 2017 od 14 hodin rozezní I. nádvoří koncert skupiny Repass z Tišnova, který potěší nejen repertoárem z folku, blues, jazzu, ale také vlastní tvorbou. Výtěžek ze vstupného bude věnován na obnovu zvonu zámecké hodinové věže.

 

A aby si i pánové přišli na své, je tu i pozvánka na setkání vozů značky Porsche! Kdy? V neděli 3. 9. 2017 od 10 do 14 hodin přijedou vozy této značky nejen z Česka a mělo by jich být na padesát. Zajímavostí bude zcela jistě i historické vozidlo místních dobrovolných hasičů značky Daimler, které jako původně osobní auto šlechtického majitele zámku, bylo vyrobeno v roce 1927 právě ve spolupráci s konstruktérem Ferdinandem Porschem.

 

Bližší informace na www.zamek-lysice.cz nebo mailem na lysice@npu.cz.

Popřípadě podá Bc. Martina Rudolfová, kastelánka zámku (606373553).

 

 

Fotografie ke stažení