Advent a Vánoce na zámku Lysice v roce 2018

Tisková zpráva ke konci letošní návštěvnické sezóny a posledním akcím v roce 2018

Návštěvnická sezóna 2018 na Státním zámku v Lysicích patřila i přes velmi teplé léto k těm úspěšným. Areál národní kulturní památky SZ Lysice do konce října navštívilo 32 708 návštěvníků, což je o něco více než v roce 2017. Velký zájem byl o návštěvu zámecké zahrady s unikátní kolonádou s krytou pergolou a netradiční prohlídky (s kastelánkou, nebo zaměřené na restaurování a obnovu se správkyní depozitáře).

Stejně tak jako vloni, tak i letos byla rekordní návštěvnost ve dnech výstavy Jaro na zámku, tedy hned koncem března a začátkem dubna, kdy zámek doslova rozkvetl velkým množstvím květinových aranžmá.  Díky letošnímu tématu roku NPÚ Šlechta českých zemí v evropské diplomacii, jsme hostům, kteří si přišli prohlédnout od května do října I. návštěvnickou trasu s historickou knihovnou, představili více - historickou osobnost - diplomata, fregatního kapitána hraběte Erwina Dubského (1836-1909). Jednalo se o kolekci kopií albuminových fotografií, které si ze svých cest hrabě přivezl a dále zajímavé trojrozměrné umělecké a kuriózní předměty (egyptská mumie ect).

Jsme rádi, že přibývá individuálních návštěvníků zámku z ciziny, kteří jistě přivítají anglickou verzi nové a velmi čtivé publikace o lysickém zámku.

Poslední možnost navštívit slavnostně vyzdobené komnaty lysického zámku v letošním roce, budou mít návštěvníci o adventním víkendu 1. a 2. 12. 2018. Připraveny jsou zabijačkové hody, adventní jarmark nejen s adventní a vánoční výzdobou z našeho zámeckého zahradnictví, ale také další vánoční dobroty. Ke konci roku patří i vánoční prohlídky, které otevřou brány zámku ještě 25. a 31. 12. 2018.

Více o těchto akcích najdete na našich webových stránkách www.zamek-lysice.cz.

Více informací: Bc. Martina Rudolfová, kastelánka, e-mail: lysice@npu.cz, nebo telefonicky na čísle 516472235. Autorkou ilustračních fotografií je Mgr. Pavla Štusáková Martínková.

     

Fotografie ke stažení