V. ročník mezinárodního setkání naivních a amatérských umělců na lysickém zámku byl zahájen!

Dnes (pondělí 13. 8. 2018) se už po páté sešli naivní a amatérští umělci na Státním zámku v Lysicích na mezinárodním pracovním setkání. V inspirativním prostředí zámeckého nádvoří a zahrady tvoří malíři nejen z Česka a Slovenska, ale také z Finska, Francie, Itálie, Maďarska, Rumunska, Slovinska a Turecka.

Návštěvníci zámku tak při návštěvě až do pátku (s výjimkou středy, kdy účastníci setkání objeví Punkevní jeskyně), budou mít možnost vidět umělce přímo při jejich tvorbě.

Jejich už dokončené obrazy jsou vystaveny v renesančním salónku vedle pokladny, kam je vstup volný.

Naivní a později i amatérské umění našlo své místo na lysickém zámku i díky místu narození jednoho z našich předních, naivních umělců, pana Jana Hrušky, který se v Lysicích narodil v roce 1918 a proslavil se svými něžnými obrázky malovanými jehlou, kterou nanášel barvu, tedy působí skutečně jako vyšívané. Nejen jeho díla, ale i soudobých naivních umělců, kteří se tu potkali na přecházejících čtyřech setkáních, prezentuje výstava ve velkém sále předzámčí lysického zámku s názvem: Tvoření s radostí a pro radost, která je otevřena do konce září.

Více informací na: www.naivniumení.cz , www.zamek-lysice.cz  a dále podá Bc. Martina Rudolfová, lysice@npu.cz.

 

 

 

 

 

Fotografie ke stažení