VI. ročník mezinárodního setkání naivních a amatérských umělců na lysickém zámku byl zahájen!

Naivní umění se tvoří v Lysicích

Dnes (pondělí 12. 8. 2019) se už po šesté sešli naivní a amatérští umělci na Státním zámku v Lysicích na mezinárodním pracovním setkání. V inspirativním prostřední zámeckého nádvoří a zahrady, tvoří dvanáct malířů nejen z Česka a Slovenska, ale také z Francie Itálie, Izraele a Polska.

Návštěvníci zámku tak při návštěvě až do pátku (s výjimkou středy, kdy se účastníci setkání vypraví na unikátní moravský hrad Pernštejn), budou mít možnost vidět umělce přímo při jejich tvorbě.

Jejich už dokončené obrazy jsou potom vystaveny v renesančním salónku vedle pokladny, kam je vstup volný. Jejich obrázky jsou barevné, radostné a něžné a na mnoha z nich najdete zachycený lysický zámek či jeho zahradu.

Naivní a později i amatérské umění našlo své místo na lysickém zámku i díky místu narození jednoho z našich předních naivních umělců, pana Jana Hrušky, který se v Lysicích narodil v roce 1918 a proslavil se svými něžnými obrázky malovanými jehlou, kterou nanášel barvu, tedy působí skutečně jako vyšívané.

Více informací: www.naivniumení.cz, www.zamek-lysice.cz a dále podá Bc. Martina Rudolfová, lysice@npu.cz.

Informační plakát k tisku zde: info_naivni_2019.pdf

 

 

 

 

Fotografie ke stažení