Výstava na zámku Lysice VYSOČINA V OBRAZECH

TZ: výstava VYSOČINA V OBRAZECH

18. 8. 2019 byla na Státním zámku Lysice zahájena výstava VYSOČINA V OBRAZECH, jedná se o krajinomalby RNDr. Heleny Puchýřové umístěné v renesančním salónku vedle návštěvnické pokladny. Jedná se už o čtvrtou výstavu autorky na Státním zámku Lysice, jejíž tvorba je inspirována půvabem kraje, kde se narodila a stále se do něj vrací, svoji roli hraje také významný vliv rodinné tradice.

Malebnou krajinu v okolí svého rodiště – Nového Města na Moravě – poznávala autorka od dětství na svých vlastních toulkách a také prostřednictvím obrazů svého otce, s nímž někdy vyjížděla do plenéru v okolí nedalekých Maršovic, dále Fryšavy, Vlachovic, Studnic, Kadova, Krátké, Samotína, Sněžného, Blatin, Křižánek, Březin a Mílov, Svratky, Svratouchu, Herálce a Kameniček. Půvabné motivy stále nachází v údolí potoků a řek, zejména Svratky a Fryšávky a celé řady malých i větších rybníků ukrytých na pozadí lesů, různobarevných luk, a polí s pestrými kvetoucími mezemi, které tvoří časté popředí jejích obrazů.

Výstava je volně přístupná v otvírací době zámku a to až do 15. 9. 2019.

 

Více na: www.zamek-lysice.cz nebo telefonicky na 606 373 553 Bc. Martina Rudolfová kastelánka zámku, nebo prostřednictvím e-mailu: lysice@npu.cz.

 

Fotografie ke stažení