Sezóna skončila! Lysičtí cestují...

Na závěr sezóny, všichni lysičtí zámečtí pracovníci, vyrazili do Prahy.

Ve dnech 22. a 23. 11. 2017 jsme podnikli cestu do Prahy. Cílem bylo navštívit tamní pamětihodnosti.

Začali jsme návštěvou výstavy s názvem Podoby a příběhy – portréty renesanční šlechty, která představuje výběr z dochovaných renesančních portrétů ze sbírek českých a moravských hradů a zámků. Medailonky věnované mnohým slavným rodům, přibližují osobnosti české a moravské aristokracie doby renesance, protestantské i katolické a jejich životních příběhy. Dále jsme navštívili Strahovský klášter, kde nám naprosto dokonalým průvodcem byl p. Mgr. Libor Šturc, kurátor sbírek obrazů a uměleckého řemesla SK, který nám zprostředkoval prohlídku téměř všech (i veřejnosti běžně nepřístupných) prostor.

Dále na programu byla návštěva Senátu parlamentu ČR ve Valdštejnském paláci. Opět jsme absolvovali s p. Martinem Broučkem, správcem historického mobiliáře SpČR, dokonalou prohlídku od půdy, až po porostory kde v minulosti úřadoval Albrecht z Valdštějna...

Vyvrcholením celé cesty, byla návštěva Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě a shlédnutí úžasných sbírek umění, umístěných uvnitř. Vyčerpávající výklad nám podal JUDr. Miroslav Popelář, právní zástupce rodiny Lobkowiczů.

Byla to nádhera! Všem našim průvodcům děkujeme za úžasné prohlídky nádherných, pražských památek.

Autorem fotografií je p. Vladimír Pivoňka.