Úspěšný začátek návštěvnické sezóny na zámku v Lysicích

Zámek Lysice otevřel své brány již o víkendu 24.–25. března 2018, tedy o týden dříve než většina ostatních památek. Do Velikonočního pondělí jej navštívilo více než tři tisíce návštěvníků, které přilákala zvláště květinová výzdoba v prostorách prvního patra zámku. Květinovým aranžmá dominovaly barvy bílá, červená a modrá, které připomněly výročí vzniku republiky.

Nejvyšší denní návštěvnost jsme zaznamenali právě na Velikonoční pondělí, kdy zámek, zámeckou zahradu a mimořádně otevřenou oranžerii se skleníkem navštívilo rekordních 1194 osob. Je to za posledních 25 let nejvyšší denní návštěvnost této památky vůbec. Prohlídky interiérů probíhaly každou čtvrt hodinu od 10 do 16 hodin a většina z nich byla plně kapacitně obsazena. Velký zájem především rodinných výprav sklidila aranžmá z bílých jarních květin v jedné z historických knihoven, doplněná modrobílou kameninou, která byla speciálně pro tuto příležitost snesena z depozitářů. Radost nejen u dětí vyvolalo i množství kvetoucích sněženek a bledulí v zámecké zahradě. Velkou návštěvnost lysického zámku příznivě ovlivnilo natáčení brněnského studia České televize. 

Po celý duben je pro návštěvníky zámek Lysice otevřen o víkendech a další netradiční prohlídku nabídne v neděli 22. dubna 2018 u příležitosti Dne památek. Speciální prohlídky zaměřené na restaurování mobiliáře a obnovu staveb budou začínat v 11 a v 15 hodin. Vstup na prohlídky je volný, nutná je však z kapacitních důvodů předchozí rezervace prohlídek.