Slavnostní ohňostroj v rámci XXIV. ročníku festivalu Concentus Moraviae na lysickém zámku

Slavnostní zahajovací koncert v rámci festivalu Concentus Moraviae bude zakončen ohňostrojem!

Slavnostní komponovaný ohňostroj s hudbou,
který se uskuteční po slavnostním zahajovacím koncertu festivalu Concentus Moraviae.

Plakát k vytištění zde: plakat ohnostroj.pdf

sobota 1. 6. 2019 ve 22:15
Lysice, spodní parter zámecké zahrady

Přijďte se podívat!
Ohňostroj je určen široké veřejnosti - sledovat ho lze ze spodního nádvoří zámku nebo zpoza zámecké zdi z ulice Halasova.

Autorem ohňostroje je Ivan Martínek – designér a tvůrce scénářů projektu THEATRUM PYROBOLI, který pracuje s historickými podklady písemnými, ale i obrazovými. Jako jediný se zabývá divadelním obsahem a realizuje připravená libreta. Festival Concentus Moraviae je pro něj pokaždé velkou výzvou – umělecká náplň festivalu mu dává možnost připravit výjimečné představení v oboru komponovaných ohňostrojů.

Název ohňostroje:

Vídeňské metamorfózy  aneb  od Händela ke Straussovi

Probuďte svoji fantazii a přeneste se do staré Vídně.

I. obraz 

Noční zahrady v Schönbrunnu

Barevné gejzíry zahradních fontán skládají ohňovou stěnu tiché noci. Magické obrazy z jisker květů otvírají velké plátno fantazie a emocí.

II. obraz 

Stříbrný vodopád 

Tekoucí stříbrné šňůry jisker půlí horizont zahrady. Modré a stříbrné rybky vyskakují až na oblohu. Kytice nočních květů končí návštěvu malebných zahrad.

III. obraz 

Řady vojáků mašírují centrem Vídně. Rytmus pochodu je tak chytlavý, že se každému z přihlížejících hýbají nohy i ruce. Zasněte se a uvidíte zlaté uniformy, barevné chocholy na čepicích a přilbách. Kytice květů v náručích  žen přinášejí ten správný prožitek. To vše je alte Wien.