Závěr sezóny na zámku Lysice

Uplynulý víkend byla oficiálně ukončena návštěvnická sezóna 2021, kterou lze, i přes její pozdější zahájení (prohlídky interiérů zámku začaly, díky proticovidovým opatřením, až od měsíce června) označit jako velmi dobrou. Rozloučili jsme se nabídkou prohlídek s ukázkami co, a jak si na sebe oblékala dáma v 18. století (Šáruš History Fashion).

Zámecká zahrada byla pro veřejnost otevřena již od dubna, ale to, že jsme ji kvůli zahájení rozsáhlé obnovy museli již od září uzavřít, nám její loňskou návštěvnost už nevyrovnalo.

Celková návštěvnost o prázdninách byla díky otevření zámku i v pondělí, vyšší než v roce 2020 i 2019. Letos k nám zavítalo 22.218 návštěvníků a my všem za jejich přízeň děkujeme. Vážíme si také jejich hodnocení na sociálních sítích, díky kterému jsme se rovněž zařadili mezi oblíbené památky. Na serveru Mapy.cz s výsledkem „fantastické“!

Děkujeme také za respektování všech opatření, která byla vládou nastavena a návštěvníky, až na několik výjimek dodržována. Vážíme si našich pokladních a průvodců, provádět s respirátorem zvláště v létě, nebylo nic příjemného.

Rádi bychom Vás ještě letos pozvali na Advent na zámku s prohlídkami vyzdobeného zámku a mini jarmarkem (s perníkářkou, řezbářem, adventními věnci od našich zahradnic) v termínu 27. a 28. 11. a vánoční prohlídky s výstavou betlémů 25. a 31. 12., ale zatím jsou to jen plány, které nám aktuálně mohou zhatit proticovidová opatření.