Barokní stavba na místě renesanční vodní tvrze, upravovaná ještě počátkem 19.století, vyniká bohatě zařízenými interiéry a ojedinělou zámeckou zahradou s promenádní kolonádou s krytou pergolou.


Akce

27 srp
Výstava

Poklady z depozitářů: výstava na zámku Lysice

  • Lysice ()
  • 24. 3. 2016 –31. 10. 2016
27 srp
Netradiční prohlídka

Hradozámecká noc

  • Lysice ()
  • 27. 8. 2016 –27. 8. 2016

Zprávy

Zámek Lysice upozorňuje na aktuální otevírací dobu

3. 8. 2016

Změny v otevírací době zámku ve dnech 20. 8., 27. 8. a dále 2.9., 10.9., 17.9. a 24.9. 2016.

Japonské dny na lysickém zámku v sezóně 2016 se vydařily!

12. 7. 2016

Počátkem července proběhla v areálu zámku Lysice série akcí inspirovaných japonskou historií a uměním. K vidění byla ukázka čajového obřadu. V zámecké zahradě odborníci předvedli cvičení tradičního japonského šermu. K obdivování byla čajová keramika, bonsaje, ikebana, kokedama a výstava historických fotografií z Japonska. Vystoupilo Malé divadlo kjógenu s divadelním představením japonské frašky.

Představení Romeo a Julie divadelního spolku Kašpar na lysickém zámku oplývalo nevšední atmosférou!

29. 6. 2016

Představení Romeo a Julie divadelního spolku Kašpar v rámci XXI. mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae na lysickém zámku oplývalo nevšední atmosférou!

Tipy na výlet

  • Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, Jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou, Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi a Jeskyně Výpustek s bohatou vojenskou historií.

  • Jedinečný gotický skvost. Mimořádně zachovalý středověký hrad byl základnou pánů z Pernštejna.

  • Klasicistní zámek francouzského typu zbudovali příslušníci šlechtického rodu Salmů v letech 1763-1769 podle plánů francouzského architekta Isidora Amanda Canavela. Interiéry zámku vynikají bohatostí mobiliáře, zejména rozsáhlou kolekcí orientální porcelánu a grafik, sbírkou křišťálových pohárů z období manýrismu, jejíž velkou část vytvořili proslulí brusiči drahých kamenů na pražském dvoře císaře Rudolfa II. bratři Ambrosius a Octavius Miseroni.